Välitöö Pakri poolsaarel

Neljapäeval 18.09.2008 toimus välitöö Pakri poolsaarel

Kogunesime instituudi juures 8:45 ja väljasõit algas mäeinstituudi bussi ja 3 eraautoga Paldiski suunas.
Tudengid jagunesid 3 gruppi ja igal grupil oli 1h jooksul võimalus õppida juhendaja juuresolekul tundma radiomeetrit, gps-i ja tahhümeetriga mõõdistada kalda profiili. Õpiti eristama erinevaid kihte, mõõdeti nende paksusi ja joonistati läbilõikeid.

1. grupp. Juhendaja geoloogiadoktor Ülo Sõstra. Ülesanne: tutvuda radiomeetriga Pakri-E, erinevate kivimite radioaktiivsuse mõõtmine.
2. grupp. Juhendajad spetsialist Ain Anepaio ja spetsialist Vivika Väizene. Ülesanne: tutvumine tahhümeetriga Trimble M3, kalda profiili mõõdistamine.
3. grupp. Juhendajad laborant Tennobert Haabu, laborant Margit Kolats, assistent Veiko Karu, spetsialist Karin Robam. Ülesanne: Tennobert ja Margit õpetasid kuidas kasutada laserkaldemõõturit kihtide paksuse mõõtmiseks. Veiko ja Karin õpetasid kuidas kasutada GPS-i ja kuidas punktid arvutisse saavad.

Tudengid said teada nt. miks on radiomeetri nimi Pakri-E, mis on kraptüliit argilliit ja kuidas gps-ist punktid arvutisse ja kaardile saavad. Pool grupist nägi ka konglomeraate.

Peale 3,5 tunnist välitööd oli lõuna käes. Söödud joodud, viimased kommentaarid kogutud suuunduti poolsaare tippu lõhesi vaatama.



Reeglina toimub igal neljapäeval seminar, sise- ja välitöö. Osale kindlasti neljapäevakutel, kuna see arendab su silmaringi ja annab praktilisi kogemusi. Kommentaaride järgi jäid tudengid välitööga väga rahule. Esimesele kursusele oli see esimene välitöö ja selle tarbeks oli meil ka hea ilm tellitud.

Seminaride ja välitööde info: mi.ttu.ee/sem


--
Lisa informatsioon: http://mi.ttu.ee/teadusklubi/